Po týdnu opět na Letné

Po týdnu jsme se opět vydali na hřiště Sokolu Letná, ale tentokrát nás čekali (minimálně papírově) o poznání těžší soupeři.

V prvním zápase jsme se utkali se silným týmem Petřín U10 a téměř celý zápas jsme bohužel tahali za kratší konec provazu. I když se nám podařilo třikrát skórovat a soupeř ještě několik svých velkých šancí zahodil, výsledek zapasu byl jednoznačný a skončil 3:7.

SSC BOLEVEC – Petřín U10    3:7

branky: Malý Daniel, Vlček Bedřich a Kůs Jan

Druhý zápas proti domácí Letné A jsme udělali jednu drobnou změnu v druhé formaci a šli do utkání s jasným cílem – hodit předchozí zápas za hlavu a začít hrát svoji hru. Bohužel hned v první minutě jsme dostali zbytečný gól a poměrně dlouho jsme se z něj oklepávali. Domácí byli do poloviny zápasu lepším týmem, zaslouženě vedli a my jsme museli pracně dotahovat. Výborný zápas odehráli zejména dvougólový Daniel Kopec a Jan Kůs. V době, kdy se zápas lámal, se v obraně výborné prezentovali sourozenci Amanda a Elías Ramirezovi, kteří si v dnešním turnaji připsali premiéru za A tým.

SSC BOLEVEC – Letná A   8:5

branky: 2x Daniel Kopec, 2x Jan Kůs, 1x Matyáš Beránek, Beniš Oskar, Vlček Bedřich, Malý Daniel

Poslední utkání jsme odehráli proti týmu Petřín Umix, což byli kluci až o tři roky mladší. Tentokrát jsme utkání zvládli velmi dobře a s přehledem jsme soupeře porazili 6:1. Ač výsledek hovoří jednoznačně, tak i soupeř se dostal do několika slibných akcí, nicméně zde nás několika výbornými zákroky zachránil náš brankář Matěj Ortman.

SSC BOLEVEC – Petřín Umix    6:1

branky: 2x Kryštof Ortman a Kopec Daniel, 1x Malý Daniel a Beránek Matyáš

Celkově jsem tým za přístup k posledním dvěma utkáním pochválil a naopak z prvního utkání se můžeme jen poučit.

Opět chválím naše fanoušky za skvělý support během celého turnaje 👍🏻

Turnaj mladší přípravky v Touškově

Mladší přípravka odehrála další kolo městského přeboru v Touškově. Utkali jsme se s Černicemi, Košutkou a s domácím Touškovem. Na krásné přírodní trávě jsme jako první vyzvali Černice. Zápas byl ze začátku dost střídavý a vyrovnaný. Později už ale celou hru řídily Černice. Nedokázali jsme jejich útoky oplácet a toto utkání jsme tak prohráli. Klukům jsem vysvětlil, že v dalším zápase musíme být dravější a více makat.

Kompletní fotoreportáž ze zápasu ZDE

A tak se i stalo. V zápase proti domácím jsme totiž dokázali že makat a bojovat umíme. Jako v předchozím utkání, byl stav ze začátku vyrovnaný. Čím se ale zápas blížil ke konci, tím víc jsme měli ze hry my. V jednom střídání jsme dokázali díky souhře našich útočníků nasázet dostatečný náskok gólů, který jsme už udrželi do konce. Mohli jsme tak slavit vítězství.

Posledním soupeřem pro nás byla Košutka.
Proti ní jsme nemohli začít lépe. Už od úvodního hvizdu jsme soupeře pořádně zatlačili a vytěžili tak zasloužený gól. Poté jsme ale lehce usnuli na vavřínech a Košutka se ujala vedení. Zbytek zápasu jsme ještě byli schopni vstřelit pár branek, ale na obrat to už bohužel nestačilo.
Celý turnaj byl z našeho pohledu nahoru dolů. Dokázali jsme dát celkem 20 gólů a několik dalších jsme mohli přidat. Hráče jsem pochválil, ale vysvětlil jim, že hrát naplno se musí po dobu celého turnaje.

Výživná sobota pro dorost a Áčko

V sobotu hrál dorost, Áčko a starší žáci a byl to pro nás opravdu povedený den. Dorost vyjížděl do Klatov Lubů a A-tým přivítal doma kontroverzního soupeře FK Staňkov.

TJ Start Luby : SSC Bolevec (dorost) 2:4 (1:2)

Dorostenci vyjížděli k venkovnímu zápasu do Klatov, kde od 10h hráli proti sousedovi z tabulky TJ Start Luby. Opět, jako už poněkolikáté, nebylo do poslední chvíle jasné, jestli vůbec budeme mít dost kluků na lavičku. Jednak z důvodu odpoledního utkání Áčka a také kvůli souběžně hranému žákovskému zápasu. Nakonec jsme se sešli v dostatečném počtu. Problém nastal především s postem brankáře, protože Maty šel chytat za žáky, do branky se tak musel postavit Vojta Červený a nutno podotknout, že si v bráně nevedl vůbec špatně. Opět jsme ze strany soupeře mohli zaslechnout uštěpačnou poznámku směrem k naší lavičce, kdy někdo z hráčů Lubů pronesl něco ve smyslu „tvl, nejsou nějaký mladý?“. Kluci ale zápas zvládli bravurně a už o poločas odcházeli do kabin za příznivého stavu 1:2, kdy se v první půli trefil Alan Hussein a ke konci poločasu přidal druhý gól Mára Konopík. Otázkou tak především bylo, jestli kluci vydrží fyzicky. Kluci vydrželi a to jak fyzicky, tak psychicky, protože i zbytek zápasu zvládli na výbornou a i druhý poločas skončil poměrem 1:2, kdy se v 60. a 90. minutě trefil opět Mára Konopík a dovršil tak hattrick. Už se asi nedozvíme, jak to funguje v kabině, jestli musel Mára něco zaplatit 😉 Za zmínku už stojí snad jen druhá žlutá a tím pádem červená karta v 89. minutě pro Adama Rubáše. Klobouk dolů před klukama, jak zápas zvládnuli. Spokojenost byla vidět i na trenérovi, Martinovi Zítkovi. Aktuálně se dělíme v tabulce o 8.-9. místo právě s Luby.

Kompletní fotoreportáž ZDE

SSC Bolevec : FK Staňkov (muži) 11:0

Sobotní počasí bylo opět velice příjemné a tak jsme se mohli těšit na domácí zápas Áčka proti FK Staňkov, který měl plánovaný výkop ve 14:00. Proč kontroverzní soupeř? Pokud si vzpomenete na minulý zápas, který se hrál na podzim ve Staňkově, tak ten skončil naší prohrou 3:0, což by ještě nemuselo být tak zajímavé, ale v zápase rozhodčí Jakub Rubáš udělil celkem 10 žlutých a 3 červené karty. Všechny červené viděli jen naši hráči (M. Pelnář, D. Paškan a J. Šplíchal) za což si navíc vysloužili tvrdé disciplinární tresty. V sobotu jsme ale mohli vidět diametrálně odlišný zápas. Asi nemá cenu rozepisovat celý průběh, protože ten byl poměrně jednotvárný. Kdo přišel na zápas později, byť jen o pár minut, nebo se zdržel pro pivo u výčepu, tak se mohl připravit hned o několik gólů. Gólů totiž za zápas padlo celkem 11 a to v poměrně pravidelných intervalech co 8-9 minut. A teď to hlavní! Všechny do branky Staňkova. 1 gól vstřelil Michal Slavotínek a z penalty Kája Dejmek, 2 góly dal Míša Bublík, 3 góly Honza Šplíchal a 4 góly Michal Pelnář.

Zápas, nebo spíš výsledek, nečekaný, odveta se však nad očekávání povedla. Za zmínku ještě stojí naše střídání, kdy do zápasu v 79. minutě naskočil „legenda“ Luboš Běl. Fanoušci se dožadovali, aby právě Luboš šel na pokutový kop odpískaný v 82. minutě a šlo o možný desátý gól do branky Staňkova, nebyli však vyslyšeni a Luboš přenechal penaltu Kájovi Dejmkovi.

Dorost podruhé za sebou remizoval

Kluci z dorostu podruhé za sebou berou „jen“ bod. Odložené utkání se Žákavou, které se hrálo včera odpoledne na domácím hřišti Na Prokopávce, nakonec skončilo remízou 1:1. Jen bod proto, protože v závěru zápasu jsme sahali po třech bodech.

Celý zápas byl poměrně vyrovnaný, jen v některých fázích byl lepší, nebo spíš aktivnější, jeden či druhý tým. Ze začátku jsme moc vyložených šancí neviděli. Až v 9. minutě, kdy jsme zahrávali první rohový kop, ovšem z něj jsme nedokázali vytěžit nic. Následně v 11.minutě se z hranice velkého vápna opřel do balonu Vojta Červený, pálil ale vysoko nad branku soupeře. Další šance na vstřelení branky byla na druhé straně, kdy po faulu a následném přímém kopu hráč Žákavy hlavičkoval z nebezpečné pozice těsně před Matym, ale poslal balon nad břevno. V 16. minutě jsme se dostali k nadějné střele, ale z hranice vápna opět letěl balón vysoko nad, podobně jako při předchozí šanci Vojty Červeného.

Zajímavá a spíše úsměvná situace se odehrála v 17. minutě, kdy rozhodčí na chvilku přerušil zápas, aby s hostující lavičkou prodiskutoval, cituji: „….tragického pomezního, který vůbec neví“ 🙂

Ale dále k zápasu samotnému. Ve 24. minutě zahrávala rohový kop Žákava a Maty musel míč vyboxovat daleko z dosahu branky. Hned v další minutě měl soupeř další roh, který Mára Konopík bezpečně odhlavičkoval a z následného rychlého protiútoku jsme vybojovali rohový kop naopak pro nás. Brankář Žákavy centr vyboxoval, k míči se, těsně před pokutovým územím, dostal Alan Hussein, opřel se do balónu a jako už dvakrát v předešlých příležitostech, opět pálil vysoko nad. Síla nám tedy v zápase nechyběla, ale přesnost už trochu ano. Ve 37. minutě zahrávala Žákava v rychlém sledu dva rohové kopy, ale ani ona z nich nedokázala ohrozit naší branku. Teprve ve 39. minutě, po našem faulu na hráče Žákavy těsně za půlkou hřiště, ihned po rozehrání, poslala Žákava dlouhý centr do našeho pokutového území a Jan Hamák (Žákava) poslal míč hlavičkou za záda bezmocného Matyho. Poprvé se tak měnilo skóre, bohužel v náš neprospěch. 0:1 byl stav, za kterého se odcházelo do kabin.

Do druhého poločasu nastoupila lépe Žákava, bylo vidět, že jí první gól nabudil, nám se přestala dařit kombinace, spousta nepřesných přihrávek z naší strany a soupeř se tlačil k naší brance. V 55. minutě zůstal po neúmyslném střetu ležet na půlce hřiště hráč Žákavy, rozhodčí ale nepřerušoval a z již rozeběhnutého útoku dal pěkný gól Vitalij Poliščuk. Na světelné tabuli tak pomyslně svítilo skóre 1:1 (tabule bohužel nebyla v při utkání v provozu). Po gólu jsme ožili, začali jsme být aktivnější. Bylo vidět, že kluci opět dostali chuť a vycítili šanci na zisk 3 bodů.

V 70. minutě rozhodčí (Jiří Křen) udělil dvě žluté karty, po jedné na každé straně, kdy Alan neudržel na uzdě nervy a zbytečně oplácel Ondřejovi Moulisovi. V 82. minutě se blýsknul parádním zákrokem Maty, když vyrazil poměrně nebezpečnou přízemní střelu k tyči.

O zápase mohlo být rozhodnuto v 87. minutě, kdy po faulu na Vojtu Červeného nařídil rozhodčí pokutový kop. Míč na puntík si postavil Mára Konopík. Balón poslal směrem k tyči, gólman Žákavy ale bohužel správně odhadnul směr a střelu skvělým zákrokem zlikvidoval. Rozhodčí, na rozdíl od posledního zápasu s Vejprnicemi, něco málo nastavil. V nastaveném čase se ale už nic zásadního nestalo a tak si oba týmy odnáší po jednom bodu do tabulky. Mohli jsem Žákavu v tabulce přeskočit a postoupit na 9. místo, pořadí se však nemění. Do karet nám hrála i silná sestava, se kterou jsme do zápasu nastoupili, kdy jsme po dlouhé době měli k dispozici Káju Dejmka, Vitaliho a Máru Konopíka, kteří si jinak musí plnit povinnosti v „A“týmu.

3 zápasy a 9 bodů

Za krásného slunečného počasí a letních teplot vyrazil „A“ tým starší přípravky na „Letnou“. Konečně všichni kluci zdrávi, a tak jsme mohli dát dohromady dvě vyrovnané pětky. Do týmu se také vrátil Honza Kůs a jeho přínos týmu byl znát (v zápasech vstřelil celkem 6 branek a na několik dalších přihrál).

V prvním zápase jsme vyzvali domácí „B“ tým Sokolu Letná a přes počáteční oťukávání a vyrovnaný začátek zápasu jsme si odnesli přesvědčivé vítězství 7:3.

SSC Bolevec „A“ – Letná „B“     7:3

Branky Bolevec:  3x Ortman Kryštof; 2x Kůs Jan; 1x Daniel Kopec a 1x Filip Luboš

Ve druhém utkání jsme vyzvali Senco Doubravka „B“ a od začátku byla iniciativa na naší straně. Celkem jsme vstřelili 11 branek, a tak jsme si mohli dovolit i drobné změny v sestavě. Prosadili se i naši obránci Matěj Muknšnábl (2 branky) a Oskar Beniš, kterým první vstřelené branky v jarní části jistě pomohou i do dalších zápasů.

SSC Bolevec „A“ – Senco „B“     11:2

Branky Bolevec:  2x Muknšnábl Matěj; 2x Kůs Jan; 2x Daniel Kopec; 2x Vlček Bedřich a 1x Beniš Oskar, Ortman Kryštof, Kopec Daniel

Třetí a zároveň nejtěžší utkání bylo proti týmu Prazdroje Plzeň, který předvedl několik krásných akcí a téměř celý zápas vedl. Tým Prazdroje vedl ještě v polovině zápasu o tři branky a zdálo se, že si jde jasně pro výhru. Nicméně klukům z Bolevce se podařilo několika slepenými brankami vyrovnat a v závěru dokonce otočit skóre ve svůj prospěch, kdy se parádní trefou z volného přímého kopu trefil Matyáš Beránek! Sluší se podotknout, že v tomto utkání jsme tahali za kratší konec a utkání by více slušela remíza, nicméně bojovnost a nasazení našich hráčů bylo o trošku větší, a tak jsme na konci byli o ten jeden gól šťastnější.

SSC Bolevec „A“ – Prazdroj     8:7

Branky Bolevec:  3x Kůs Jan; 2x Malý Daniel; 2x Ortman Kryštof a 1x Beránek Matyáš

Tři výhry = 9 bodů do pomyslné tabulky a spíše než body, potěšila předvedená hra a několik krásných akcí rozehrávaných z hloubky naší poloviny. Je vidět, že nácvik těchto situací nese ovoce a věřím, že dalším a dalším procvičováním se tyto situace postupně ještě více zlepší.

Všem klukům jsem poděkoval za velmi kvalitní výkony a na závěr jsme si mohli zakřičet náš pokřik a poděkovat rodičům za skvělé povzbuzování během všech zápasů. Příští týden zavítáme opět na Letnou, kde nás čekají zápasy s týmy Letná „A“ a hlavně dva těžké zápasy se dvěma týmy z Petřína.

Remízový víkend

Dorostenci odehráli v sobotu 21. kolo Krajského přeboru, kdy na domácí půdě přivítali tým SK Slavia Vejprnice. Zápas, který provázelo teplé a slunečné počasí, znal již ve 12. minutě prvního střelce, který ale uklidil míč do naší sítě a Vejprnice tak mohli slavit. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, neboť po našem usilovném tlaku na soupeře se po krásné průnikovce z pravé strany od Davida Kostnera dostal k míči Jonáš Auer, který vybojoval penaltu. Balon si vzal do rukou Vojta Červený a střelou k tyči tak bylo v 19. minutě srovnáno. Náš tlak pokračoval a ještě více rostl. Ve 28. minutě se s balonem Mára Konopík dostal individuální akcí až do soupeřova vápna, kde bezchybně zakončil a my tak šli poprvé v zápase do vedení 2:1. To bylo vše, co nám první poločas nabídl a do kabin se tak odcházelo za vedoucího stavu. Druhá půle nemohla začít lépe, protože se po přesném centru prosadil hlavou Mára Konopík a my tak vedli ve 46. minutě 3:1. V 57’ se po rozehrávce od naší branky dostal balon k obránci Davidovi Kostnerovi. Ten se sprintem u čáry rozběhl na soupeřovu stranu, ale byl zastaven faulem, za který hráč Vejprnic viděl žlutou kartu. Zápas byl poté velmi vyrovnaný a oba celky přidávali jak defenzivní, tak i útočné akce. Tak tomu bylo do 70. minuty. V ní se totiž prosadili Vejprnice po sérii chyb z naší strany. Bylo vidět, že soupeř chce brát všechny 3 body, protože po tomto gólu na 3:2 vzali hned balon a utíkali na svoji půlku. Jejich tlak zesílil, ale my ho dobře dokázali bránit. 2 minuty před závěrečným hvizdem získali Vejprnice rohový kop, který poslali do vápna a naše špatně pobraná defenziva tak zesmutněla. Stav byl tak v 88. minutě 3:3. Soupeř se dostal ještě k jedné poslední akci, z které ale gól nepadl. Jediné co padlo byl právě útočník Slavie, který bezdůvodně vrazil do našeho brankáře Matyáše Černého, což se našim hráčům samozřejmě nelíbilo. Jonáš Auer dostal za zastání se golmana žlutou kartu v 88’. Poté se už jen rozehrálo a zápas byl ukončen. Trenér Vejprnic a pár jeho svěřenců se po konečném hvizdu dohadovali se sudím, proč nenastavil čas. Mohli jsme tak vidět ostrou potyčku, která se ale rychle roztrhla. Z naší strany je určitě ze zápasu cítit zklamání, že jsme nedokázali udržet náskok a brát 3 body, ale také dobrý pocit za odmakaný zápas a vyrovnané změření sil s týmem, který hraje o 1. příčku.
Trenér Martin Zítek toto utkání zhodnotil jako odbojované a tým pochválil.

Kompletní fotogalerie ZDE

Muži přidávají do tabulky bod

Muži z dnešního zápasu proti Sokolu Kralovice vytěžili pouze bod. Venkovní zápas začínal v 10:15 a hrálo se za velice příjemného počasí. Domácí se mohli hned ve třetí minutě ujmout vedení, kdy velice nebezpečnou střelu někam pod břevno, spíše reflexivním, ale skvělým zákrokem, vyrazil Körny mimo branku. Následovalo několik téměř stoprocentních šancí z naší strany. Asi nejslibnější z nich měl ve 12. minutě Šplíchy (Jan Šlíchal), když šel sám na bránu, ovšem domácího gólmana nedokázal přelobovat ani obstřelit. Po nešikovném zákroku Paškyho (David Paškan) ve vápně šli domácí do vedení 1:0 po nařízené penaltě. Po změně stran jsem byli aktivnější my a vypracovali si další šance. Na gól jsem si ale museli počkat až do 55. minuty, kdy Šplíchy šikovně potáhnul balon do vápna a předložil Ondymu (Ondra Šnaider) a ten bezpečně poslal míč do brány domácích. Krátce na to, po volném přímém kopu blízko domácí branky, který zahrával Bubla (Michal Bublík) rozhodčí nařídil penaltový kop po faulu na Ondru Šnaidera. Míč si na puntík postavil Pelny (Michal Pelnář) a nedal domácímu gólmanovi nejmenší šanci. Utkání se tak pro nás vyvíjelo velice dobře a pomalu jsme mohli pomýšlet na 3 body. Bohužel, v 65. minutě došlo k nešťastnému odrazu míče v našem pokutovém utkání, kdy se balon dostal k domácímu hráči (Jakub Kulhánek) a ten poslal míč za záda Környho, který s ním nemohl absolutně nic dělat a na světelné tabuli se rozsvítilo skóre 2:2, které se již do konce zápasu nezměnilo. Měli jsme možnost získat 3 body, opět jsme ale doplatili na neproměňování tutových šancí. Výsledek zápasu je tak spravedlivý na obě strany. Ještě nutno dodat, že zápas nebyl nijak zvlášť vyhrocený, přesto v něm hlavní rozhodčí rozdal celkem 7 žlutých karet (3 pro domácí, 4 na naší straně).

1. jarní kolo pro mladší přípravku úspěšné

Hodnocení trenéra

Mladší přípravka sehrála ve středu 3.4.2024 1. kolo jarní části, ve kterém se v nových dresech utkala s týmy FCVP W (holky), Košutka B a domácí Dýšinou.
V prvním zápase jsme s přehledem porazili FCVP W (holky). Zápas byl v naší režii hlavně díky veliké bojovnosti a dřině, která se vyplatila. Kromě pár spálených šancí z naší strany, se zápasu nedá nic vytknout.
V druhém zápase tomu bohužel bylo naopak, neboť na domácí Dýšinou jsme nestačili. Soupeř šel brzy do vedení a poté měl zápas pod kontrolou. Z našeho pohledu se dají ocenit protiútoky, které se nám ale bohužel nepodařilo zakončit. Na těchto protiútocích měl největší podíl náš brankář, který několikrát dokázal vykopnout přesně na naše útočníky.
Ve třetím zápase jsme zažili poměrně vyhrocený a napínavý zápas, když jsme se utkali s Košutkou. Mohli jsme vidět několik sporných situací a několik situací za hranou fairplay. Každopádně náš úkol byl jasný, hrát čistě a v duchu fairplay. Zápas byl po celou dobu napínavý a rozhodlo až závěrečných 5 minut, kdy jsme se ujali vedení. Při konečném hvizdu jsme tak mohli slavit nejen výhru ale i poctivý zápas z naší strany.
Celkový turnaj se dá hodnotit velmi pozitivně. Šlo vidět, že se zimní příprava se silnými týmy projevila. Děkujeme všem rodičům/fanouškům a našemu fotografovi.