Remízový víkend

Dorostenci odehráli v sobotu 21. kolo Krajského přeboru, kdy na domácí půdě přivítali tým SK Slavia Vejprnice. Zápas, který provázelo teplé a slunečné počasí, znal již ve 12. minutě prvního střelce, který ale uklidil míč do naší sítě a Vejprnice tak mohli slavit. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat, neboť po našem usilovném tlaku na soupeře se po krásné průnikovce z pravé strany od Davida Kostnera dostal k míči Jonáš Auer, který vybojoval penaltu. Balon si vzal do rukou Vojta Červený a střelou k tyči tak bylo v 19. minutě srovnáno. Náš tlak pokračoval a ještě více rostl. Ve 28. minutě se s balonem Mára Konopík dostal individuální akcí až do soupeřova vápna, kde bezchybně zakončil a my tak šli poprvé v zápase do vedení 2:1. To bylo vše, co nám první poločas nabídl a do kabin se tak odcházelo za vedoucího stavu. Druhá půle nemohla začít lépe, protože se po přesném centru prosadil hlavou Mára Konopík a my tak vedli ve 46. minutě 3:1. V 57’ se po rozehrávce od naší branky dostal balon k obránci Davidovi Kostnerovi. Ten se sprintem u čáry rozběhl na soupeřovu stranu, ale byl zastaven faulem, za který hráč Vejprnic viděl žlutou kartu. Zápas byl poté velmi vyrovnaný a oba celky přidávali jak defenzivní, tak i útočné akce. Tak tomu bylo do 70. minuty. V ní se totiž prosadili Vejprnice po sérii chyb z naší strany. Bylo vidět, že soupeř chce brát všechny 3 body, protože po tomto gólu na 3:2 vzali hned balon a utíkali na svoji půlku. Jejich tlak zesílil, ale my ho dobře dokázali bránit. 2 minuty před závěrečným hvizdem získali Vejprnice rohový kop, který poslali do vápna a naše špatně pobraná defenziva tak zesmutněla. Stav byl tak v 88. minutě 3:3. Soupeř se dostal ještě k jedné poslední akci, z které ale gól nepadl. Jediné co padlo byl právě útočník Slavie, který bezdůvodně vrazil do našeho brankáře Matyáše Černého, což se našim hráčům samozřejmě nelíbilo. Jonáš Auer dostal za zastání se golmana žlutou kartu v 88’. Poté se už jen rozehrálo a zápas byl ukončen. Trenér Vejprnic a pár jeho svěřenců se po konečném hvizdu dohadovali se sudím, proč nenastavil čas. Mohli jsme tak vidět ostrou potyčku, která se ale rychle roztrhla. Z naší strany je určitě ze zápasu cítit zklamání, že jsme nedokázali udržet náskok a brát 3 body, ale také dobrý pocit za odmakaný zápas a vyrovnané změření sil s týmem, který hraje o 1. příčku.
Trenér Martin Zítek toto utkání zhodnotil jako odbojované a tým pochválil.