SSC Bolevec vs TJ START TlumačovKrajský přebor muži Plzeň
SK RAPID Plzeň vs SSC BolevecKrajský přebor muži Plzeň
SSC Bolevec vs TJ HolýšovKrajský přebor muži Plzeň

Prokopávka se mění

Díky současné krizi zapříčiněné koronavirovou pandemií se toho ve fotbale, ale i v ostatních sportech moc neděje. Tedy neděje se vůbec nic. Nehrají se zápasy, turnaje, ale nekonají se ani další společenské akce. Jediné co se nezastavilo jsou stavební práce na rekonstrukci areálu Prokopávka. Proto vám v téhle okurkové sezóně přinášíme alespoň malou fotoreportáž, jak to aktuálně na Prokopávce vypadá.

Jak by měla vypadat finální podoba areálu se můžete podívat ZDE

Mladší žáci bodovali

Včera jsme odehráli tři zápasy krajského přeboru v kategoriích mladší žáci, starší žáci a muži. Žáci přivítali doma, na svém hřišti v Bukovci, hosty FK Horažďovice. Oba zápasy žáků skončily, trošku kuriózně, remízou bez jediné vstřelené branky. O výsledku tak nakonec musely rozhodnout až penaltové rozstřely. V nich uspěli jen mladší žáci. Mužské „A“čko vyjelo na venkovní zápas s TJ Lhotou, který se odehrál na hřišti v Chotěšově. Zápas jsme nerozehráli vůbec špatně, možná při nás jen nestálo štěstí po tom, co jsme hned v úvodu utkání nastřelili tyč. Míč se bohužel odrazil mimo brankovou konstrukci. Utkání se mohlo vyvíjet jinak, pokud by se nám podařilo vstřelit první gól. Nestalo se a tak šel do vedení soupeř. V poločase stav nevypadal vůbec beznadějně, když jsme prohrávali 1:0. Druhá půle už ale byla víceméně v režii soupeře a tak jsme těsně před koncem utkání prohrávali nelichotivým rozdílem 5:0. Díky nařízené penaltě v poslední minutě utkání jsme alespoň vstřelili čestný úspěch. Pokutový kop bezpečně proměnil Honza Hibler.

Fotogalerie ze zápasu mladších žáků

Víkend bez bodu

Poslední víkend se našemu klubu příliš nepovedl a v krajských soutěžích jsme vyšli bodově naprázdno. V sobotním zápase podlehlo naše „Áčko“ týmu TJ Sokol Černice 1:2, kdy se o jedinou branku našeho týmu postaral ve druhém poločase Martin Zítek, ale to už jen korigoval konečný výsledek. Zápas se hrál za pěkného počasí poprvé na „domácím“ hřišti v Bukovci. Přestože minulé dva dny mírně pršelo, byl terén stále dost tvrdý. Uvidíme, kde se odehrají následující domácí zápasy. Možná, že se vrátíme do Vochova.

V neděli vyjely společně týmy starších a mladších žáků autobusem na zápas do Domažlic. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit ani jednu branku a tak si odvážíme porážky 4:0 starší žáci a 3:0 mladší žáci. I přes obě prohry ale kluci odehráli pěkné zápasy a celkový dojem rozhodně nebyl vůbec špatný.

Pár fotek z obou zápasů najdete brzy zde ve fotogalerii.

Na kompletní fotoreportáž se můžete podívat zde

Nevydařený víkend v Druztové

V sobotu se, mimořádně na hřišti v Druztové, odehrál druhý zápas sezóny proti FK Nepomuk. Zápas se nám vůbec nevydařil. V první půli nám hráč Nepomuku David Šmíd dal po našich nepřesnostech v obraně ve 14. a 16. minutě dva rychlé slepené góly. Navíc přidal v 57. minutě třetí gól a dovršil tak hattrick. Dál už se fotbal příliš nehrál, když hlavní rozhodčí Hamouz rozehrál karetní partii. V 60. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Michal Pelnář a za řeči dostal červenou i Petr Winkelhofer. Nepomuk tak mohl pohodlně navyšovat náskok. Navíc, po minimálně velmi sporné situaci za již rozhodnutého stavu, dostal v 78. minutě výhodu v podobě pokutového kopu. Z Druztové si tak vezeme nelichotivý výsledek 0:6.